tuckerbarry has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ask Dr. Ruth

Ask Dr. Ruth

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Clerks

Clerks

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
MFKZ

MFKZ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry