• House of Gucci

    ★★★★½

  • 2021 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★½

  • Gossip

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Endorphin Port

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Pray, Obey, Kill

  • Bad Trip

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★

  • Tiger

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • GODSPEED

  • John's Vid

    ★★★★

  • CONS - Seize the Seconds

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Vans - Alright, OK

    ★★★★

  • The Teenager Who Hacked Twitter

  • Murder on Middle Beach

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Ambition

  • No More Parties

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • 537 Votes

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • A Wilderness of Error

  • Clout

  • Fruit

  • Lovers Rock

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Still Processing

  • Love Fraud

    ★★★★

  • Too Late

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Force of Nature

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • 8:46

  • My Husband's Deadly Past

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • Some Kind of Connection

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★

  • Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder

    ★★

  • Cake Day

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★★

  • The Social Dilemma