lina has logged 278 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Best Man

Best Man

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Colour Of His Hair

The Colour Of His Hair

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clickbait

Clickbait

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry