lina has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Papercut

Papercut

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry