• Death to 2020

  • Wheels of Fortune

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Telling Lies

    ★★★

  • Sextuplets

    ½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Parasite

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Jim Button and Luke the Engine Driver

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Black Panther

  • Bright

    ★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★½

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Sing

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Keanu

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Pixels

    ★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★

  • Ant-Man

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Kung Fury

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Chappie

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Asterix: The Mansions of the Gods

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½