raf :) has logged 39 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Salmon Fishing in the Yemen

Salmon Fishing in the Yemen

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Potter

Miss Potter

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barbie in The 12 Dancing Princesses

Barbie in The 12 Dancing Princesses

2006
×
Read the review Edit this entry  
09
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry