txdrmst has logged 281 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Manta Ray

Manta Ray

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hard to Kill

Hard to Kill

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Funky Forest: The First Contact

Funky Forest: The First Contact

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Torque

Torque

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Crash Reel

The Crash Reel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Holds Barred

No Holds Barred

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
My Favorite Shapes by Julio Torres

My Favorite Shapes by Julio Torres

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Parts You Lose

The Parts You Lose

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Initial D

Initial D

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry