tyde has logged 18 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Photograph

The Photograph

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★
Read the review Edit this entry