• Nightmare Alley

    ★★½

  • See For Me

    ★★½

  • Cruel Intentions

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★½

  • Scream 3

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Volver

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Servant

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • The Matrix Revolutions

    ★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★