• Martin Eden

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • The Fanatic

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • I Love Sandwiches! Or How I Learned To Stop Worrying and Say Goodbye Horses

  • Shaft

    ★★★

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Domino

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Loqueesha

    ½

  • Tommaso

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ½

  • Shazam!

    ★★

  • Pet Sematary

  • Captive State

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★½

  • A Life in Our Times

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Golden Glove

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★½