mattyfastwheelz has logged 23 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tron

Tron

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blue Moon

Blue Moon

1988
×
Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Charade

Charade

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Urban Legends: Bloody Mary

Urban Legends: Bloody Mary

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry