• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • my favorite software is being here

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Come Play

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

  • An American Pickle

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Black Is King

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Out

  • Scoob!

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★½

  • Future Story

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

  • Watchmen

    ★★★★★

  • International Face

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • Tall Girl