Tyler 'Llewyn' has logged 440 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Another Day, Another Time: Celebrating the Music of

Another Day, Another Time: Celebrating the Music of "Inside Llewyn Davis"

2013
×
Edit this entry  
23
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Edit this entry  
19
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Our Town

Our Town

2003
×
★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
28
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Edit this entry  
15
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Edit this entry