Tyler has logged 43 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maine

Maine

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bodied

Bodied

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry