tyty mik has logged 16 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joe

Joe

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Cove

The Cove

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tim's Vermeer

Tim's Vermeer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry