Hunter RL has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry