Kyle has logged 52 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cherry Bomb: The Documentary

Cherry Bomb: The Documentary

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
8:46

8:46

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Wolf: The Documentary

Wolf: The Documentary

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry