Kyle has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry