• Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ½

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • La La Land

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • The Avengers

  • Drive

  • The Tree of Life

    ★★★★★

  • The Social Network

  • Black Swan

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • The Dark Knight

  • WALL·E

  • Iron Man

  • Ratatouille

  • No Country for Old Men