uforock has logged 36 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Señoritas

Señoritas

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Alba

Alba

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
House on Bare Mountain

House on Bare Mountain

1962
×
Edit this entry  
27
Treasure of the Bitch Islands

Treasure of the Bitch Islands

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dharma Guns

Dharma Guns

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Accident

Accident

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
East of War

East of War

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King and Country

King and Country

1964
×
★★½
Edit this entry  
22
Bad Hair

Bad Hair

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
The Shady Sailor

The Shady Sailor

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
Antonia

Antonia

2015
×
★★
Edit this entry  
20
The Case of the Morituri Divisions

The Case of the Morituri Divisions

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quai des Orfèvres

Quai des Orfèvres

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Female Human Animal

Female Human Animal

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Nach Jerusalem

Nach Jerusalem

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Chaudhvin Ka Chand

Chaudhvin Ka Chand

1960
×
★★½
Edit this entry  
16
Tomorrow

Tomorrow

1972
×
★★
Edit this entry  
15
Chicks

Chicks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Are Fine

Those Who Are Fine

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Criminal

The Criminal

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Paper Bridge

The Paper Bridge

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kaagaz Ke Phool

Kaagaz Ke Phool

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
9 Fingers

9 Fingers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Les Coquillettes

Les Coquillettes

2012
×
★★
Edit this entry  
06
The Dead Nation

The Dead Nation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chess Fever

Chess Fever

1925
×
★★★
Edit this entry  
06
From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

From Its Mouth Came a River of High-End Residential Appliances

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Pyaasa

Pyaasa

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glass Note

The Glass Note

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Return to Vienna

Return to Vienna

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Sister's Song

A Sister's Song

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Interchange

Interchange

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
A Little Wisdom

A Little Wisdom

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry