• Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Seaspiracy

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Boss Level

    ★★

  • Strawberry Mansion

    ★★

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★½

  • Mank

    ★★

  • Buiten is het Feest

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • Kitty Love: An Homage to Cats

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Monopoly of Violence

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Greenland

    ★★

  • Summer of 85

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Josep

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The High Note

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★½

  • Uncorked

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • How to Be a Good Wife

  • Love Sarah

    ★★

  • Escape from Pretoria

    ★★

  • Night Shift

    ★★

  • Caught in the Net

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Marriage Escape

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★

  • Jumbo

    ★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★

  • Time

    ★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • My Spy

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • Huisvrouwen bestaan niet 2

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Noelle

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • So My Grandma's a Lesbian!

    ½

  • Street Flow

    ★★

  • The Legacy of the Bones

    ★★½

  • Gemini Man