ullmann has logged 10 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Julieta

Julieta

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Absolutely Fabulous: The Movie

Absolutely Fabulous: The Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Compostelle, le chemin de la vie

Compostelle, le chemin de la vie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry