Parker has logged 549 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Wilson

Wilson

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Late Night Trains

Late Night Trains

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get a Job

Get a Job

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Lake Placid: The Final Chapter

Lake Placid: The Final Chapter

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nest

The Nest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet

Bullet

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fit to Kill

Fit to Kill

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Little Children

Little Children

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
68 Kill

68 Kill

2017
×
½
Read the review Edit this entry