Parker has logged 31 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★½
Read prior review Edit this entry  
28
Soul Plane

Soul Plane

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Here's To Life: The Story of the Refreshments

Here's To Life: The Story of the Refreshments

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cool World

Cool World

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
White of the Eye

White of the Eye

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
21
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shock 'Em Dead

Shock 'Em Dead

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Babylon A.D.

Babylon A.D.

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hero at Large

Hero at Large

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Problem Child

Problem Child

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mudhoney

Mudhoney

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
American Drive-In

American Drive-In

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hugo the Hippo

Hugo the Hippo

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry