ultrasensitive has logged 29 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
True Beauty

True Beauty

2020
×
★½
Edit this entry  
01
Empress Ki

Empress Ki

2013
×
★★
Edit this entry  
01
The K2

The K2

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Healer

Healer

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Manuelita

Manuelita

1999
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rope

Rope

1948
×
★★★
Edit this entry  
01
Itaewon Class

Itaewon Class

2020
×
★★
Edit this entry  
01
My Love From Another Star

My Love From Another Star

2013
×
★½
Edit this entry  
01
My ID is Gangnam Beauty

My ID is Gangnam Beauty

2018
×
Edit this entry  
01
It's Okay to Not Be Okay

It's Okay to Not Be Okay

2020
×
Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Crash Landing on You

Crash Landing on You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The School Nurse Files

The School Nurse Files

2020
×
½
Edit this entry  
01
SKY Castle

SKY Castle

2018
×
Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
01
One Million Yen Girl

One Million Yen Girl

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry