• Who Are You: School 2015

    ★★★★

  • EXO Next Door

  • Healer

    ★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Hi! School - Love On

    ★½

  • My Love From Another Star

    ★½

  • Empress Ki

    ★★

  • I Hear Your Voice

    ★★★

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    ★★★★★

  • My Straight Son

    ★★

  • Tangled

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★½

  • Black Swan

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★½

  • Little Ashes

    ★★★

  • One Million Yen Girl

    ★★★★★

  • Death Note

    ★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • Barbie in The 12 Dancing Princesses

    ★★★★★

  • Nana

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Nobody Knows

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★★

  • Battle Royale

    ★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★½

  • But I'm a Cheerleader

    ★★½

  • Manuelita

    ★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Romeo + Juliet

    ★½

  • Maborosi

    ★★★

  • Fallen Angels

    ★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★

  • Unforgiven

    ½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★

  • Dirty Dancing

    ★★½

  • Vagabond

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ½

  • The Empire Strikes Back

  • Star Wars

    ★★

  • Persona

    ★★★

  • Psycho

    ★★★½

  • Rope

    ★★★

  • The Haunted House

    ½

  • The Skeleton Dance

  • Plane Crazy

  • The Gallopin' Gaucho

    ½

  • Steamboat Willie

    ½