• Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Fake Famous

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Felipe Esparza: Bad Decisions

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Missing 411

    ★★

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • 13th

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★★★

  • Wetlands

    ★★★★★

  • Richard Pryor: Omit the Logic

    ★★★

  • Blackfish

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★½

  • Magic Mike

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Bernie

    ★★★★

  • The Other Guys

    ★★★★★

  • Greenberg

    ★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Paprika

    ★★½

  • Inland Empire

  • The Devil Wears Prada

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Sin City

    ★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Adaptation.

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • Unknown Pleasures

    ★★★½

  • Pulse

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★

  • Erin Brockovich

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★½

  • The Straight Story

  • Office Space

    ★★★★

  • As Good as It Gets

    ★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★½

  • Heat

    ★★★★★

  • Safe

    ★★★★★

  • Crumb

    ★★★★½

  • Groundhog Day

    ★★★