• Escaping Captivity: The Kara Robinson Story

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Hunters

    ½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Girl Who Got Away

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Survive

  • The Mutation

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★★

  • Demonic

    ★½

  • Jungle Cruise

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • Till Death

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Left for Dead: The Ashley Reeves Story

    ★★½

  • Awake

    ★½

  • Endangered Species

    ★½

  • The Retreat

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Oxygen

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Resort

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★

  • The Grim Sleeper : Mind of a Monster

    ★★★½

  • Sasquatch

    ★★★½

  • Chernobyl 1986

    ★½

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★½

  • Ascendant

    ½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Gaia

    ★★

  • Blood Conscious

    ★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • The Devil Below

    ★½

  • The Vault

    ★★★

  • The Colony

    ★★½

  • The Toll

    ★★★

  • The Stairs

    ½

  • Son

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★

  • Attack of the Murder Hornets

    ★★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Land

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • John and the Hole

  • Below Zero

    ★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Censor

    ★★½

  • Wrong Turn

    ★★