Sort by

Owen has logged 33 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Edit this entry  
27
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Room 237

Room 237

2012
×
Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Vanishing of the Bees

Vanishing of the Bees

2009
×
Edit this entry  
23
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Edit this entry  
14
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry