• Pain and Glory

    ★★★★★

  • La Ciénaga

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • The Bitter Tears of Petra von Kant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Touch of Evil

    ★★★★

  • The American Friend

    ★★★★★

  • A Touch of Zen

    ★★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • L'Argent

    ★★★★★

  • Nocturama

    ★★★★

  • Battleship Potemkin

    ★★★★

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

  • Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★

  • Casino

    ★★★★