• The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • A Fantastic Woman

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

    ★★★★½

  • Beach Rats

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • The Little Hours

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • The Earliest Show

  • Hot Air

    ★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★★

  • Their Finest

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • The Bad Batch

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★★½

  • Lights Out

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Personal Shopper

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

  • King Cobra

  • Keanu

    ★★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Spa Night

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★½

  • Bloodsucking Bastards

    ★★★★

  • Show Me a Hero

  • Prophet's Prey

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Entourage

    ★★★★★

  • Amy

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Invitation

    ★★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Mistress America

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Love & Mercy

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Madame Bovary

    ★★★★

  • As Above, So Below

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

  • It Follows

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Beyond Clueless