Nicole has logged 89 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Collection

The Collection

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
Edit this entry  
05
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Holidays

Holidays

2016
×
½
Edit this entry  
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
½
Edit this entry  
25
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
½
Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Whose Is This Song?

Whose Is This Song?

2003
×
Edit this entry  
21
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Edit this entry  
30
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Edit this entry  
17
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Edit this entry  
04
Tau

Tau

2018
×
★½
Edit this entry  
04
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Colony

The Colony

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
The Staircase

The Staircase

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★½
Edit this entry