Nicole has logged 15 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Trader

The Trader

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fullmetal Alchemist

Fullmetal Alchemist

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Edit this entry