• Mortal Kombat

    ★★

  • Jiu Jitsu

    ½

  • The Queen's Gambit

    ½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Mulan

  • Horse Girl

  • Palm Springs

  • Possessor

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Kajillionaire

  • Underwater

  • Dracula

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Frozen II

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Guns Akimbo

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Hustlers

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ready or Not

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Anna

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Mr. Pregnant

    ★★★★★

  • Booksmart

  • The Beach Bum

  • Fourteen

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★½

  • Her Smell

  • The Nightingale

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Tag

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • The Kissing Booth

  • Border

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Upgrade

  • The Outsider

    ★½

  • Tomb Raider

    ½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Assassination Nation

  • Mandy

    ★★★★

  • All the Money in the World

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Mixed Doubles

  • The Babysitter

    ★★★