• Maid

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Afterlife of the Party

  • The Green Knight

  • Titane

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Long Toast

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Apples

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Trouble with Being Born

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Goodbye Golovin

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★

  • The Lumineers: III

  • The Goldfinch

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Corpus Christi

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½