va24mar has logged 48 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
29
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rendition

Rendition

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Highway

Highway

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle

Annabelle

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry