• The Call of the Wild

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Remember Me

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Brick

    ★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • The Pianist

    ★★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Se7en

    ★★★★½

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Ghost

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★★