Valdimar has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
20
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cellular

Cellular

2004
×
★★½
Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★
Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Edit this entry