🌙 valentin 🌙 has logged 134 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Suicide Room

Suicide Room

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
False Positive

False Positive

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rango

Rango

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wormholes

Wormholes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry