valsabbath 𖤐 has logged 37 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trust

Trust

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Nights of a Dreamer

Four Nights of a Dreamer

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Breathe

Breathe

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zieri Cosmos

Zieri Cosmos

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Damsel

Damsel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Edit this entry