• Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Sightless

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • K-12

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★½

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • The Meg

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★

  • The Farm

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • 1922

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Loving Vincent

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Team Thor

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Allegiant

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Paper Towns

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★★½

  • Insurgent

  • The DUFF

    ★★

  • Selma

    ★★★★½