• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Vault

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • All My Life

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Sightless

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • McMillion$

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Grudge

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½