• VHS 94

    ★★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Binge

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Behind You

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • My Valentine

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • Aladdin

  • Wine Country

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • After

    ½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Wounds

    ★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½