Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Orange Years: The Nickelodeon Story

The Orange Years: The Nickelodeon Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Behind You

Behind You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Selena

Selena

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extremity

Extremity

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrifier

Terrifier

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Edit this entry