• Pretend That You Love Me

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

  • Bath Tub

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Wanting Mare

    ★½

  • Rhubarb

  • I Know This Much Is True

    ★★★★

  • Present

  • HOUSES

    ★★★½

  • Deviation

  • More Water Please

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Chlorine

    ★★★

  • Murder!

  • Onward

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Shirley

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The White Whale (Working Title)

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Duck Duck

  • Photograph

  • Another Day at the Office

  • The Circus

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • Golden Hour

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Through All Directions

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • My Heart Is Walking Around Outside of My Body

  • The Irishman

    ★★★★

  • It Was Warmer There Part II

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Miner's Mountain

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

  • Aziz Ansari: Right Now