• Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Greed

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Monos

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Harpoon

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½