Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Rog

Rog

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ala Vaikunthapurramuloo

Ala Vaikunthapurramuloo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Temple Grandin

Temple Grandin

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Karwaan

Karwaan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hridayam

Hridayam

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bhoothakaalam

Bhoothakaalam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Exte: Hair Extensions

Exte: Hair Extensions

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Houseboat

Houseboat

1958
×
Read the review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
That Kind of Woman

That Kind of Woman

1959
×
Read the review Edit this entry  
19
Just Tell Me What You Want

Just Tell Me What You Want

1980
×
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Let It Ride

Let It Ride

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

1972
×
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
They All Laughed

They All Laughed

1981
×
Read the review Edit this entry  
16
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
Read the review Edit this entry  
15
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pirates

Pirates

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shor in the City

Shor in the City

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kaalakaandi

Kaalakaandi

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cleaners

Cleaners

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Daddy's Got Moves

Daddy's Got Moves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Charly

Charly

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kabhi Haan Kabhi Naa

Kabhi Haan Kabhi Naa

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Oh Darling! Yeh Hai India!

Oh Darling! Yeh Hai India!

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
In a World...

In a World...

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry