Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Family 2

Happy Family 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry