• Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Unholy

  • The Seventh Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The 100 Candles Game

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Scary House

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • His House

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • The Nursery

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Fifty Shades Freed

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★

  • Trolls

    ★★★