• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Coming Out

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Main Event

    ★★

  • Disclosure

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Angel of Mine

    ★★½

  • Iron Fists and Kung Fu Kicks

    ★★½

  • Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Booksmart

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Close

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • Creed II

    ★★

  • The Marine 6: Close Quarters

    ★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Perfection

  • In Fabric

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Stewart Lee: Content Provider

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Daphne & Velma

    ★★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★½

  • Batman Ninja

    ★★★½

  • The Director and the Jedi

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★